BLOGS

Vējbakas – atkarība no nākotnes

Rudentiņš bagāts vīrs – tas aplaimo mūs ne tikai ar dabas veltēm, bet arī ar vīrusu buķetēm. Taču – pirms rudens mums tiek dota vasara, lai mēs spētu nostiprināt savu imunitāti. Viens no izplatītākajiem vīrusiem, kas intensīvu ceļojumu uzsāk septembrī un aktīvi ceļo līdz pavasarim – VĒJBAKAS.

Vējbakas ir infekcijas slimība, ko izraisa viens no lipīgākajiem vīrusu veidiem. Ja cilvēks ir izslimojis šo slimību, tad imunitāte saglabājas uz visu mūžu. Slimības inkubācijas periods ir 21 diena, bet saslimt var arī nedēļu pēc kontakta ar vējbaku slimnieku. Slimības sākuma periodā var būt paaugstināta temperatūra 38—39°С, ir izteikta vājuma sajūta, sliktāka apetīte, var sāpēt galva, acis – visas tās pazīmes, kas ir raksturīgas vīrusa infekcijai.

Vējbakām tipiska pazīme ir izsitumu parādīšanās vispirms galvas matainajā daļā un uz kakla, pēc tam tie sāk parādīties uz visa pārējā ķermeņa. Smagos gadījumos vējbaku izsitumi parādās arī uz gļotādām – acīs, degunā, mutē un uz dzimumorgāniem. Pašā sākumā izsitumi ir mazi sārti pleķīši, kas dažu stundu laikā var palikt ūdeņaini. Ja izdodas šos ūdeņainos izsitumus nenokasīt, tad pēc dažām dienām tie pārklājas ar kreveli, bet vēl pēc dažām dienām krevele nokrīt, neatstājot rētiņas.

Izsitumi parādās cikliski – daļa var būt jau sadzīšanas stadijā, bet klāt var nākt arvien jauni. Ikreiz, kad ir jauns izsitumu cikls, bērnam var būt paaugstināta temperatūra un sliktāka pašsajūta. Lipīga šī slimība ir pirmo piecu dienu laikā, kā arī piecas dienas pēc pēdējo izsitumu parādīšanās.

Tradicionālais ārstēšanās veids

Pirmais, kam jāpievērš uzmanība, ir dienas režīms. Svarīgi iet laicīgi gulēt un dienā lietot daudz šķidruma, tādā veidā izvairoties no intoksikācijas. Uzturā jālieto veselīgus ēdienus (svaigus augļus, dārzeņus), jāizvairās no dzīvnieku izcelsmes pārtikas un saldumiem.

Vēl pavisam nesen vējbaku pumpas tika apstrādātas ar briljantzaļo šķīdumu, lai it kā mazinātu niezi, bet pēdējā laika mediķu atzinumi liecina, ka tā nebūt neesot pareizi.

Ko darīt, lai atvieglotu slimnieka ciešanas slimošanas periodā? Pirmkārt, jāparūpējas par cilvēka imunitāti. Imunitātes uzturēšanai ieteicams uzturā lietot spirulīnu.  Katru dienu mainīt veļu un drēbes, kam vēlams būt no dabīgā materiāla, tādā veidā mazinot niezi. Obligāti jāapgriež slimnieka nagi, kā arī iespējami bieži jāmazgā rokas ar ziepēm, lai izvairītos no infekcijas gadījumā, ja izsitumi tiks sakasīti.

Ēteriskās eļļas un vējbakas

Vējbaku ārstēšanas procesā var izmantot ēteriskās eļļas: tējas koka, lavandas, bergamota, eikalipta un kumelītes. Protams, ēteriskās eļļas ikdienā jālieto ļoti uzmanīgi, proporcijas pieskaņojot bērna vecumam. Jāatceras, ka ēteriskās eļļas NEDRĪKST lietot bez papildus bāzes eļļām, sāls, piena vai ghi sviesta. Ēteriskās eļļas, ko drīkst lietot bez bāzes, ir tikai tējas koka un lavandas ēteriskā eļļa. Izņēmums ir zīdaiņi – viņu āda ir pārāk maiga, tāpēc pat šīs divas eļļas labāk lietot kopā ar kādu no bāzes vielām.

Kā pielietot ēteriskās eļļas vismazāko ārstēšanā? Jāņem vienu tējkaroti sodas un jāuzpilina viens piliens tējas koka un viens piliens lavandas eļļas. Kad tas ir izdarīts, karotes saturu jāiemaisa vannas ūdenī. Vēlams, lai ūdens nav pārāk silts.

Bērniem vecumā no trim gadiem, ēterisko eļļu pilienu skaitu var palielināt. Ēterisko eļļu izvēli var saskaņot ar savu bērnu, pārvēršot to par sava veida rotaļu. Sapiliniet uz vates bumbiņām eļļas (cik eļļas, tik bumbiņas) un ļaujiet bērnam izvēlēties viņam tīkamāko. Kad bērns ir izvēlējies, rīkojieties līdzīgi kā iepriekš aprakstīts – paņemiet vienu ēdamkaroti sodas un uzpiliniet trīs pilienus izvēlētās ēteriskās eļļas. Ja bērns izvēlējies trīs eļļas, attiecīgi varat pilināt pa vienam pilienam no katras eļļas.

Mūsdienās gadās, ka bērnībā kāds neizslimo vējbakas un pieaugušā vecumā saslimst ar šo vīrusu. Pieaugušajam, ārstējot vējbakas, ēterisko eļļu deva ir lielāka nekā maziem bērniem. Pieaugušais sodas vietā var arī izmantot vannas sāli. Attiecīgi – trim ēdamkarotēm sāls vai sodas piepilina piecus pilienus tējas koka, piecus pilienus lavandas, piecus pilienus bergamota un piecus pilienus kumelītes ēteriskās eļļas.

Ja nav vēlme doties vannā, tad paši saviem spēkiem var pagatavot izsmidzināmo līdzekli. Šo līdzekli var izmantot jau sākot no 3-4 gadu vecuma. Izmantojiet:

  • 50 ml rozā ūdeni;
  • 50 ml destilēta ūdens;
  • 1 pilienu tējas koka ēteriskās eļļas;
  • 1 pilienu lavandas ēteriskās eļļas;
  • 1 pilienu bergamota ēteriskās eļļas;
  • 1 pilienu kumelītes ēteriskās eļļas.
  • Pieaugušie viena piliena vietā var izmantot četrus pilienus no katras ēteriskās eļļas.

Vējbakas – atkarība no nākotnes

Agrākos laikos tika uzskatīts – ja bērns ir izslimojis vējbakas, tas ir ļoti labi, jo tas nozīmē, ka vēlāk cilvēks ar šo vīrusu vairs nesaslims. Slimojot ar vējbakām pieaugušā vecumā, slimošana un tās sekas nav no tām vieglākajām.

Kāpēc bērnībā vējbakas tiek izslimotas vieglākā formā nekā pieaugušā vecumā? Tāpēc, ka atšķiras vecumu enerģētika un pasaules uztvere. Bērni ir ņēmēji, pieaugušie ir devēji; bērni vieglāk tver pasauli, bet pieaugušie rada problēmas tur, kur to nav. Līdz ar to pieaugušā vecumā šo bērnu slimību izslimot ir grūtāk.

Par ko liecina tas, ja cilvēks ir saslimis ar vējbaku vīrusu? Salimšana norāda, ka cilvēkam ir atkarība no nākotnes, respektīvi, persona ir pa daudz aizrāvusies ar savām vēlmēm, fizisko ķermeni un prātu. Tāpēc, lai situāciju labotu – dziedinātu dvēseli, cilvēks saslimst ar šo vīrusu. Ja bērni saslimst līdz septiņu gadu vecumam, tad bērna mātei būtu vēlams paanalizēt savu uzvedību, tādā veidā atvieglojot bērna slimības norisi. Kā mēs visi zinām, slimības rodas mūsu galvās.

Teksta kopēšana bez norādes www.narayana.lv  stingri aizliegts.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *