BĒRNIEM UN VECĀKIEM

Lai arī gadā ir četri gadalaiki, visos gadalaikos ir iespēja mācīties, gūt pieredzi un izklaidēties. Mums ir dažas  interesantas lietas bērniem un vecākiem kā pavadīt kopīgi laiku, lai tas vienlaicīgi būtu interesanti, varētu kaut ko iemācīties un kopīgi atpūsties. Dalību var ņemt šajā procesā gan abi vecāki, gan tas, kurš tajā brīdī ir brīvāks.

Mēs neesam no tiem vecākiem, kas ļoti aizraujas ar mantu pirkšanu, varbūt tāpēc mūsu bērni paši no pieejamajiem materiāliem uztaisa to, ko viņi grib, vai kas patīk. Nē, nu nav jau tā, ka mantu nav, ir, bet tās netiek pirktas pēc pirmā pieprasījuma. Esam vecāki, kas rūpīgi izvērtē, vai tiešām pirktā manta būs noderīga, kādas funkcijas tā pildīs un ko iegūs bērni iegādājoties konkrēto mantu vai rotaļļietu.

Laika gaitā esam pamanījuši, ka vismīļākās rotaļļietas ir tieši tās, kuras uztaisījuši paši bērni. Viņi saudzīgāk pret tām izturās un māk tās nolikt vietā. 🙂 Mūsu ģimenē mīļākais materiāls no kā darināt rotaļļietas ir plastilīns, bet vēl vairāk bērni mīl veikt eksperimentus. Protams, māja tad ir kājām gaisā, visi ir slapji un krāsaini, bet jautrības ir daudz un dažas lietas no fizikas un ķīmijas tiek apgūtas jau no pirmsskolas vecuma. 🙂

Idejas, ko darīt kopā ar bērniem brīvajā laika.