BLOGS

Nervu sistēmas toniks jeb 10 meditācijas likumi

1. Regularitāte

Svarīga ir meditācijas regularitāte. Ideāli, ja ir iespēja to ieplānot 2 reizes dienā. Ķermenis Jums būs ļoti pateicīgs par doto iespēju atjaunoties. Vēlāk, kad būs izveidojies šis labais ieradums, Jums pašiem nebūs vēlme to pārkāpt, jo organisms pats Jums pados ziņu, ka ir pienācis atelpas brīdis.

2. Laiks

Ļoti būtiski meditācijai atvēlēt laiku. Visefektīvakais periods ir rītausmā un vakarā pirms gulētiešanas. Tieši šajos laikos ir visspēcīgākās enerģijas, kas spēj uzlādēt un atjaunot cilvēka ķermeni. Rīta enerģija uzlādē, savukārt, vakara Visuma vibrācijas atjauno dvēseles skapi.

3. Telpa

Atrodiet telpu savai meditācijai. Vieta, kur Jūs jūtaties komfortabli. Meditācijas telpa, kas ir tīra un jūtama miera atmosfēra.

4. Virziens

Meditācijas laikā jāpievērš uzmanību arī virzienām. Iekārtojieties tā, lai seja būtu vērsta uz ziemeļiem vai austrumiem.

5. Esi šeit un tagad

Nomierini savu prātu, atrodoties šeit un tagad. Aizmirsti pagātni, tagadni un nākotni.

6. Elpošana

Meditācijā ir svarīga elpošana. Iztēlojieties kā šī ieelpotā dzīvības enerģija izplatās pa Jūsu ķermeni.

7. Ritms

Regulārs elpošanas ritms, ieelpot trīs sekundes un izelpot trīs sekundes, tādā veidā spēsiet regulēt prānas plūsmu savā organismā.

8. Vērošana

Vērojiet meditācijas laikā savas emocijas.

9. Koncentrēšanās

Lai savaldītu sava prāta spēlītes, ieteicams koncentrēties uz kaut ko vienu. Cilvēkiem, kuriem ikdienai saistīta ar intelektuālo darbu ieteikums vairāk koncentrēties uz sestās Adžnas čakras rajonu.  Gadījumā, ja esiet emocionāls cilvēks, tad ieteikums koncentrēties uz ceturto čakru (Anahata).

10. Mantra

Izmantojiet meditācijas laikā mantru OM. Šī Visuma vibrācija palīdzēs attīrīt prātu.

Meditācija ir dialogs ar sevi, kas palīdz Dievišķai enerģijai brīvi plūst cauri visam Jūsu ķermenim. Šis nervu sistēmas toniks labdabīgi ietekmē prātu, domas, valodu, ķermeni un spēj mainīt pasaules uztveri.

Lai izdodas katram atrast sevi!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *