BLOGS

Miegs

Miegs – arī funkcija, kas vajadzīgs, lai spētu veikt citas funkcijas.

(Gabriels Onore Marsels)

Mūsdienās arvien vairāk un vairāk parādās sūdzības par bezmiegu. Cilvēks diendienā pārdzīvojot stresu nespēj vairs atslābināties. Katrs meklē savu atslābināšanās veidu, bet ne vienmēr izvēlētais atslābināšanās veids ir palīdzējis (alkohols, datorspēles, smēķēšana utt). Ikdienas rutīnas steigā cilvēks vairs nesaprot, kas viņam ir tas labākais, aizmirsis pašas elementārākās atslābināšanās tehnikas, līdz ar to mūsdienās atslābināšanās kļuvusi par lielu mākslu, kuru ne katrs pieprot. Sasprindzinājums ir tik liels, ka dienas problēmas tiek risinātas arī nakts laikā, tādēļ pieceļoties no rīta – skaidrs, ka miegs kā tāds nav bijis.

Domāju, ka ikvienam šīs sajūtas ir pazīstamas, kad no rīta pieceļoties jūties salauzsts un nekāds. Jau viena negulēta nakts cilvēku spēj izsist no sliedēm, kur nu vēl vairākas bezmiega naktis. Tādā veidā gan prātam, gan ķermenim tiek nodarīts pāri, tas neatpūšas – neuzkrāj sev nepieciešamo psihisko enerģiju (odžas) – Mēness enerģiju, lai pildītu gan savas, gan citas ikdienas funkcijas.

Cilvēki, kas spēj atslābināties ir vairāk darba spējīgi nekā tie, kam atslābināšanās rada problēmas. Ja esiet nepārtraukti saspringts, tad nav tādā veidā tiek radītas problēmas gan fiziskajā, gan garīgajā, gan emocionālajā, gan sociālajā ziņā. Cilvēks kļūst arvien neuzmanīgāks, paviršāks, nespēj koncentrēties – zūd pamazām darba spējas.

Vēdās tiek minēts, ka visa mūsu dzīve, reakcija, emocijas, ķermenis, uzvedība, veselība utt., saistīts ar Visuma likumiem un tā izrietošiem procesiem. Cilvēku ļoti ietekmē Mēness fāzes, planētu kustība utt. Katrai darbībai ir savs labvēlīgākais laiks. Gluži kā bērna ieņemšanai ir savs labvēlīgākais laiks, tieši tāpat ir ar miegu. Labvēlīgākais laiks miegam – naktī, kad spēcīga ir Mēness enerģija (psihiskā). Psihiskās enerģijas uzkrājuma laiks ir no plkst. 21.00 – 4.00, tāpēc šajā laikā nav ieteicams strādāt, bet  gulēt. Katra miega stunda no plkst.22.00 – 24.00 tiek pielīdzināta divām stundām, kas ir vairāk produktivāk nekā, ja cilvēks aziet gulēt pēc pusnakts.

Savukārt, dienas laikā visspēcīgākā ir Saules enerģija, tāpēc tiek uzskatīts, ka visproduktīvākais darba laiks ir no pulksten 9.00 – 15.00. Tāpēc ir būtiski ievērot šos dabas likumus – ciklus, kas spēj cilvēku uzturēt mundru, enerģisku un veselu. Ja šie dabas likumi netiek ievēroti, tad rodas fiziskās, emocionālās, garīgās un sociālās problēmas.

Vēdās tiek minēts, ka vislabāk cilvēkam mosties no plkst. 4.00 – 6.00, vēlams 48 minūtes pirms Saules lēkta. Ja pamostas un pieceļas šajā periodā, tad enerģija un mundruma pietiek visai dienai.

Vēdās tiek norādīts, ja cilvēks mostas laikā no 3.00 – 4.00., tad tas ir labākais laiks garīgajām praksēm (lūgšanām, meditācijām, mantru dziedāšana). Ja cilvēks nav radis un nepiekopj attiecīgo dzīves veidu, tad šī celšanās var radīt nevis harmoniju cilvēka dzīvē, bet disharmoniju. Līdz ar to mūsdienu sabiedrībā pie attiecīgā dzīves ritma šo mošanās laiku neizmanto savā praksē.

Pamostoties laikā no 4.00 – 5.00, cilvēks viegli pārvar dzīves grūtības, piemīt liels dzīvesprieks, spēj sansiegt savus izvirzītos mērķus. Tādi cilvēki dienas laikā jūtas ļoti laimīgi un harmonijā ar sevi. Mūsdienās ir iespējams šo pamošanās laiku praktizēt nenodarot sev pāri, ar noteikumu, ja cilvēks miega valstībā ir no plkst. 22.00.

Laikā no plkst. 5.00 – 6.00 cilvēks ir ļoti mundrs. Periods, kad prāts ir ļoti jūtīgs, jo Mēness ietekme vairs nav tik liela, bet Saules ietekme vēl nav vēl liela, tāpēc šajā laikā ieteicams apgūt kādu lūgšanu, mācību vielu utt.

Savukārt, pamostoties laikā no 6.00 – 7.00 tiek uzskatīts, ka vilciens ir aizbraucis. Saules enerģija ir tik spēcīga, ka pati labākā enerģijas plūsma, ko iespējams iegūt no dabas – nokavēta. Tāpēc tiem cilvēkiem ikdienā ik pa brīdi ir nogurums, bieži vien kavē darbu. Trūkst gan garīgās, gan fiziskās enerģijas, līdz ar to bieži slimo.

Pamostoties laikā no 7.00 – 8.00, cilvēks nespēj dienas laikā koncentrēties, uzvelkās par katru sīkumu. Slikt apetīte, sirgst no galvassāpēm un citām kaitēm.

Ja kāds mostas laikā no 8.00 – 9.00, tad apdraud sevi ar hronisko slimību saslimšanu, bieži vien ir dažādi ieradumi, nav spējīgs pamosties bez rīta kafijas, grūti pieņemt kādus lēmumus, jo ir pasīvs dienas laikā.

Mostoties laikā no plkst. 9.00 – 10.00 cilvēku bieži vien piemeklē apātija, depresija, bailes, neredz dzīves jēgu. Vēdās tiek minēts, ka šie cilvēki aiziet pirms laika.

Tie, kuri mostas pēc 10.00 tiek uzskatīts, ka viņiem ir ļoti grūti izkļūt laukā no tamass gūnas,kura ļoti patīk un apmierina.

Teiksiet, ka mūsdienās tas nav reāli. Šeit gribētos nepiekrist, jo ir pierādījies, ka viss ir atkarīgs no gribasspēka.

Kā tikt galā ar bezmiegu, lai spētu laicīgi aiziet gulēt un pamosties. Došu dažus pavisam vienkāršus padomus, kas neprasa daudz laika, bet prasa tikai gribēšanu to darīt. Pēc lielās darba dienas vienmēr noskalojieties dušā vai relaksējieties vannā, nepārēsties, neskatīties uzbudinošus raidījumus vai lasīt grāmatas. Pirms miega vienmēr paklausīties mierīgu mūziku vai pameditēt, noskaitīt lūgšanu, pateikties visiem cilvēkiem, ko šajā dienā esiet sastapuši. Vienmēr iet gulēt vienā un tajā pašā laikā. Sūtīt mīlestību Dievam un visiem Zemes iedzīvotājiem.

Lai Jums miega pilna nakts!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *