BLOGS

Mēs esam tas, ko mēs ēdam

Skaistums rodas no iekšienes, tātad ir liela nozīme, ko mēs ikdienā katrs lietojam savā uzturā. Teikšu atklāti, jau daudz gadus (kopumā 10) esmu veģetāriete. Kopš esmu veģetāriete , ir atklātas tik jaukas un garšīgas lietas, ko agrāk pat iedomāties nespēju.  Patiesībā virtuves pasaule arī ir skaista un pārsteigumu pilna, tikai jāpieslēdz sava radošā iztēle.

Tas, ka esmu veģetāriete, nenozīmē, ka uzspiedīšu savu gribu. Katrs cilvēks ir savas veiksmes kalējs. Mūsu veiksme ir atkarīga ne tikai no ēšanas ieradumiem, bet arī no mūsu valodas, domām un darbiem. Mūsu ķermenis 70% sastāv no šķidruma, attiecīgi uz mums lielu iespaidu atstāj tas, ko mēs ēdam. Patiesībā, ja mēs pavērotu cilvēkus, tad veģetārieši un svaigēdāji/veģetārieši ir vismierīgākie un harmonikākie cilvēki. Viņi ļoti veiksmīgi ir iemācījušies kontrolēt savas emocijas un prātu. Mazāk ietekmējas no apkārtējās vides un citiem nelabvēlīgiem radikāļiem.

Cilvēka uzvedība, manieres, pasaules uztvere ir atkarīga no tā, ko viņš ikdienā lieto savā uzturā. Pēc cilvēka izskata var nojaust, kādas gūnas produktus viņš savā uzturā lieto. Tieši pārtikas tīrība atspoguļa cilvēka prāta tīrību, veiksmi un garīgo līmeni. Mūsu izvēlētais uzturs ievieš korekcijas  ne tikai prāta skaidrībā, bet arī mūsu dzīvē. Ja mēs gribam būt ne tikai skaistas, veiksmīgas, harmoniskas, mīlētas, bet arī garīgi augt, tad mums nepieciešams ļoti rūpīga produktu izvēle, ko ikdienā lietot savā uzturā.

Dabā ir pilnīgi viss iedalīts trīs gūnās, ieskaitot pārtikas produktus:

  • SATTVA
  • RADŽAS
  • TAMAS.

Kādu ietekmi uz mūsu dzīvi dod sattviskas dabas produti?

Ir pārbaudīta šī teorija arī praksē, ja cilvēks uzturā lieto sattviskas dabas produktus, tad viņš pagarina savu dzīvi. Tieši tīrie produkti spēj palielināt dzīvības enerģiju, veselību, optimismu. Sattviskā produkcija ir tā, kas dod maksimālo enerģiju, dod cilvēkam spēku un izturību stresa apstākļos. Labvēlīgi ietekmē arī attiecības ar apkārtējiem, prāts ir tīrs, mierīgs, vēss un līdzsvarots.

Lai šos produktus lietotu uzturā, jāpievērš uzmanība sekojošām lietām, tiem jābīt:

  • Svaigiem;
  • Dabīgiem (kam nav mainīta ģenētiskā struktūra);
  • Bez E vielām.

Visveselīgāk šīs dabas veltes lietot zaļā vai tvaicētā veidā. Tādā veidām saglabājot vērtīgos vitamīnus.

 Kā mūsu dzīvi ietekmē radžas dabas produkti?

Senie jogi uzskatīja, ka pārtika, kas ir pārāk rūgta, skāba, sāļa, asa, sausa, pārāk karsta vai auksta, cilvēka organismam rada ciešanas un slimības.

Tieši šie pārtikas produkti pārāk uzbudina cilvēka prātu un ķermeni, kas spēj izsist no līdzsvara kādu no došām. Pārlieku aizraujoties ar tāda veida produkciju, indivīds kļūst nemierīgs, dusmīgs, pārlieku kaislīgs. Veidojas fziskais un garīgais stress, kas traucē cilvēka laimei un harmonijai.

Tiek uzskatīts, ka pārlieku ass garšvielu maisījums, ne tikai kairina zarnu un kuņģa gļotādu, bet arī pārlieku stimulē prāta darbību. Radžas garšvielas un pārtikas produkti palielina cilvēka iekāri, dusmas, egoismu, alkatību, vardarbību utt. Radžas enerģija veicina domstarpības, konfliktus starp cilvēkiem, bieži vien nonākot pat līdz kara darbībām. Ne pa velti dienvidniekus uzskata par karstasinīgiem, jo uzturā lieto daudz radžas produktus un dažreiz nevar iztikt bez kara darbībām.

 Kādas dzīves korekcijas var tik ieviestas, lietojot uzturā tamas produktus?

Tamas produkti var radīt grūtsirdību, slinkumu, depresiju, ciešanas, hroniskas slimības, dusmas,aizvainojumus un netīras domas.  Cilvēks var aizmirst par augstiem ideāliem, morāles normām, saviem mērķiem, jo tiek zaudēta motivācija.

Netici? Pamēģini uzturā katru dienu mēneša garumā lietot tikai tamas produktus un Tev nebūs ne mazāko šaubu par to negatīvo ietekmi uz prātu, emocijām un darba spējām.

Patiesībā, ja esi apņēmības pilna, gribi pati uz sevi pārbaudīt teoriju ar praksi, tad droši pamēģini un dalies savā pieredzē

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *