BLOGS

Meditācija ar gludekli

Ikdienā dzirdot vārdu meditācija, uzreiz veidojas asociācijas ar cilvēku,  kurš sēž nekustīgi lotosa pozā. Patiesībā meditācija ir visur, lai kur mēs tik spertu soli un pavērstu skatienu. Meditācija  – māksla radīt harmoniju gan ķermenī, gan prātā, gan apziņā, bet kā to darīt, tā patiesībā ir cilvēka brīvā izvēle.

Atzīšos un vienlaicīgi arī padalīšos ar savu atklājumu, līdz kuram nonācu vairāk kā pēc 25 gadiem. Kā saka, labāk vēlāk, nekā nekad. :)

Man no bērnības nav paticis gludināt veļu, drēbes – visu, kas saistās ar vārdu gludeklis. Tas nenozīmē, ka es tās negludinu vispār, nē – tā nav. Tās tiek gludinātas, kad tiešām to vajag, bet speciāli šim pasākumam netiek krātas lielās veļas kaudzes, lai kaut kad sāktu gludināt. Mana gludināšanas “karjera” uzsākās 8 gadu vecumā, kad vajadzēja palīdzēt mammai gludināt viņas baltos darba halātus. Katra gludināšanas reize man šķita liels, balts bezgalīgs stāsts, kuram nav saredzamas beigas.  Kā jau mazs bērns būdams, vienmēr dusmojos uz to lielo, sniegoto halātu kalnu, kurš nemaz nedomāja plakt. Patiesībā jau tajā laikā šī nodarbe manam nemierīgajam prātam tikai nāca par labu, jo pēc kalna uzveikšanas vienmēr jutos gandarīti labi par padarīto darbu. Dusmas bija izgaisušas, sirdī bija iestājies miers un pasaule nešķita vairs tik briesmīga. Nākošajā dienā, protams, par šo nodarbi un tās rezultātiem vairs netika domāts. Tā gāja laiks, un pienāca tā diena, kad atkal bija jāpārvar sniegotais kalns. Emocijas visas tās pašas, sākumā dusmas, bet pēc tam miers. Tajā vecumā es neizpratu šīs nodarbes nozīmi sievietes dzīvē. Tas tika darīts gadu no gada, jo tas ietilpa ikdienas darba pienākumos. Tikai nesen atnākusī atklāsme, lika ieraudzīt šīs meditācijas pozitīvo pusi.

Padomju laikā nebija nevienas jogas studijas vai meditācijas istabas, viss notika dzīvoklī vai mājā. Tieši gludināšanas laikā tika izmantotas attiecīgās jogas asanas, lai iegrimtu meditācijas procesā. Lai arī rūpju pa mājām bija vairāk nekā tagad, darbs un visas pārējās lietas, kas nebija mazums sievietes dzīvē, tiešī šīs 20 minūtes meditācijā ar gludekli, daiļā dzimuma pārstāvei palīdzēja atgūt mieru savā prātā, harmonizēt ķermeni un apziņu.

Mūsdienās sieviete nenovērtē gludekļa meditāciju, meklē ieganstus, lai izvairītos no tik veselīgas procedūras, arī es biju to skaitā. Meditāciju ikdienā ir ieteicams veikts vismaz vienreiz vai divreiz dienā, lai justos labi. Ja nesanāk meditēt vispār, tad iesaku izvēlēties tieši gludekļa meditāciju, kas palīdzēs vienlaicīgi gan meditēt, gan tikt galā ar drēbju kalniem. Šīs garīgās prakses laikā tiek radīta harmonija:

  • Ķermenī;
  • Prātā;
  • Apziņā;
  • Mājās;
  • Attiecībās.

Apzinos, ka kāds lasot šo tekstu iesmīnēs un teiks, tās ir muļķības. Vieglāk ir pateikt, ka tas ir fufelis, nevis pamēģināt un izprast pašam sevi. Cilvēks vienmēr meklēs atrunas, lai aizbēgtu pats no sevis, tā arī līdz galam pats sevi neiepazīstot. Šis meditācijas veids palīdzēs katram sevī atklāt tādas lietas, kas līdz šim ir likušās svešas.

Pamēģini kaut vienu reizi šo procedūru izbaudīt nevis kā pienākumu, bet kā meditatīvu procesu. Ieklausies savās domās, ieklausies savā ķermenī, sajūtās…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *