BLOGS

Kā tikt galā ar sevi?

Mūsdienās tiek ļoti daudz runāts par darbu ar sevi, bet neviens tā īsti nesaprot, ko tas nozīmē.

Patiesībā darbs ar sevi nozīmē tikai to, ka cilvēkam maziem solīšiem jātiek galā ar saviem sliktajiem ieradumiem, kas traucē indivīda attīstībai (augstākai apziņai). Svarīgākais šī jautājuma risināšanai – regularitāte, tas ir, cik bieži tiek veltīts laiks, lai mazinātu šo negatīvo ieradumu ietekmi. Piemēram, ir vēlme tikt galā ar savu slinkumu. Piekritīsiet, ka ne visiem cilvēkiem vienādā daudzumā ir piešķirts gribasspēks. Ja cilvēkam ir lielāks gribasspēks, tad viņam ir vieglāk pārvarēt savu slinkumu. Tieši tas pats princips darbojas ar jebkuru ieradumu.

Kā tikt galā ar sevi?

Pirms ķerties klāt, vienmēr jāatceras par trim soļiem, lai tiktu galā ar saviem sliktajiem ieradumiem:

1) apzināties savas negatīvās īpašības;
2) patiesi vēlēties no tām atbrīvoties;
3) lūgt Dievu palīdzēt no tā atbrīvoties.

Tad, kad esiet to apzinājušies, tad paņemiet baltu lapu un sarakstiet uz tās visus savus negatīvos ieradumus, kas liek šķēršļus jūsu attīstībai. Pēc tam izvērtējiet, ar kuru no uzrakstītajiem ieradumiem jūs steidzamā kārtā vēlētos tikt galā. Kad ar to esiet tikuši galā, ierakstiet katram savam negatīvajam ieradumam – pozitīvo, ko vēlētos ieviest. Kāds gribēs pārtraukt ēst gaļu un pievērsties pareizam veģetāram uzturam. Varbūt kāds savu slinkumu gribēs aizvietot ar fiziskajām aktivitātēm (joga, skriešana, pilates utt.)

Kad esiet savu sarakstu papildinājuši ar pozitīvajiem ieradumiem, ķerieties klāt nākošajam solim. Paņemiet savu plānotāju, ja kādam tāda nav, tad ir pienācis laiks to iegādāties. :)Pieņemsim, ka jums ir jau savs plānotājs, tad atliek izvēlēties konkrētu nedēļas dienu, kad jūs sāksiet ieviest kādu savu labo ieradumu. Piemēram, kāds vēlas pārtraukt ēst gaļu un pievērsties veģetārismam. Atzīmējam plānotājā, ka katru nedēļu mēnesi no vietas otrdienās tiek mainīts ierastais uzturs uz veģetāro. Ko tas nozīme?  Tas nozīmē, ka otrdienās jūs savā uzturā vairs nelietojiet gaļas produktus. Kāds varbūt izteiks vēlmi nekritizēt citus, atrodam kalendāru un atzīmējiet, ka trešdienas būs tās dienas, kad jūs izteiksiet tikai komplimentus. Pēc mēneša prasības pret sevi variet palielināt, atzīmējiet plānotājā vēl kādu dienu, kad jūs vēlaties, piemēram, pievērsties veģetārismam vai komplimentu izteikšanai. Tātad vienas dienas vietā, atzīmējiet divas, kad stingri pieturēsieties pie plāna izpildes. Pēc tam jau sekojiet līdzi savām sajūtām. Tikko cilvēkā ir labo ieradumu pārsvars, tā nelabvēlīgie ieradumi samazinās pēc noklusējuma. Labie sāk pievilkt labos. Ar laiku pienāks brīdis, kad ārējie apstākļi piemērosies jums pat pilnīgi bez jūsu līdzdalības.

Galvenais šeit ir pacietība un ticība pašam sev. Atcerieties, ka tikai regularitāte nesīs jums iecerētos augļus!

Lai izdodas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *