BLOGS

Kā izaudzināt laimīgu un veselu bērnu?

Patiesībā par šo jautājumu vecākiem ir jāaizdomājas pirms bērna ieņemšanas.  Lielākā daļa vecāku domā,  ka nauda var palīdzēt izaudzināt laimīgu un veselu bērnu. Jā, ta ir  viena no neatņemamām sastāvdaļām, bet ne jau tik daudz kā vairumā vecāku domā. Bērnam ir nepieciešami laimīgi vecāki, kas ir pamatu pamats, lai viņš kļūtu par laimīgu, veselu  un labu cilvēku. Ir nācies jau konsulatāciju vai lekciju laikā redzēt, kad sievietes, kas gaida bērniņus ir liels enerģijas trūkums. Skumji, bet tas ir viens no rādītājiem, kad sievietei pēc dzemdībām sāksies saucamā pēcdzemdību depresija.

Kas ir tās lietas, kas būtu jāņem vērā abiem vecākiem, ne tikai pirms bērna ieņemšanas, bet visu gaidīšanas un visu atlikušo dzīves laiku:

1)      Dienas režīms;

2)      Ēšanas režīms;

3)      Ķermeņa tīrība;

4)      Prāta tīrība.

Ir ļoti būtiski ievērot dienas režīmu. Laicīgi iet gulēt un celties. Izņēmums ir, kad māmiņa gaida mazuli. Māmiņa tajā brīdī pilda sava mazuļa iegribas, nevis savējās. Līdz ar to, ja gribas ilgāk pagulēt, tad droši to dariet, tas tikai liecina par to, ka to vēlas Jūsu mazulis –  tas ir nepieciešams viņa attīstībai. Tāpēc vakaros nesēdiet pie TV vai datora. Māmiņām, kas ļoti daudz sēž pie datora vai TV tiek traucēta Vatas  doša, līdz ar to vairāk kļūst nervozākas, kas ietekme gan nedzimušā, gan jau piedzimušā bērna psihisko stāvokli. Protams, mūsu ikdienas darba lielākai daļai ir saistīts ar datoru, bet pacentieites vismaz pēc darba nesēdēt pie šiem ikdienas „draugiem”, kā arī pēdējos grūtniecības mēnešus. Saprotams, ka gribas noskatīties kādu filmu vai pasēdēt kādā sociālajā tīklā, bet nedariet to ilgāk par stundu. Tas ir ļoti būtiski, kad Jūsu ģimenē jau ienācis mazulis. Vairāk uzturieties pie dabas, guliet kopā ar mazuli, pārvariet savu slinkumu un mīliet sevi. Jums nākusi dvēselīte, kas prasa rūpes par sevi un rūpēties par viņu var tikai laimīgi, miera pilni vecāki.

Ēšanas režīms ir tikpat svarīgs. Ko, kad un kur mēs ēdam tieši tāpat kā dienas režīms atstāj lielu psiholoģisku ietekmi gan uz pašu cilvēku, gan uz viņa vēl nedzimušu vai jau piedzimušu bērnu.

Svarīgi, ko mēs ēdam. Tas, ko mēs ēdam, tas atstāj iespaidu uz mūsu veselību un mūsu nākotni. Tas ir atkarīgs konkrēti no cilvēka konstitūcijas tipa, vadoties pēc tā, tiek piemeklēti produkti, kurus var lietot uzturā.

Tieši tāpat ir būtiski, kad mēs ēdam. Laiks ir tikpat svarīgs, kad tiek produkti lietoti uzturā. Mūsdienu cilvēks ar to ļoti grēko.  Tāpēc nav jābrīnas, ka laikā gaitā veidojas kādas veselības problēmas. Izņēmums atkal ir māmiņas, kas gaida mazuļus, ja bērns pieprasa, tad droši variet ēst. Kad bērns ir nācis pasaulē, tad gan jāsāk piedomāt ko un kad māmiņa ēd. 24 stundas diennaktī ar tiek sadalītas pa došām:

  • Pitta (ūdens un uguns) 22.00 – 02.00 un 10.00 – 14.00;
  • Vata (gaiss un ēteris) 02.00.- 6.00 un 14.00 – 18.00;
  • Kapha (ūdens un zeme) 06.00 – 10.00 un 18.00 – 22.00.

Attiecīgi skatoties laikus Jums kļūs skaidrs, kāpēc nav vēlams lietot produktus pēc 18.00, jo sākas kaphas laiks. Kapha sastāv no diviem pirmselementiem ūdeni un zemi. Atcerieties bērnību, kas notika, kad smilšu kastē Jūs sajaucāt zemi ar ūdeni J, izveidojās – dubļi. Tieši tāda veida dubļi uzkrājas mūsu organismā, ja mēs ēdam pēc 18.00.

Trešā lieta, kur mēs ēdam. Tas ir tikpat būtiski ko un kad mēs ēdam. Viennozīmi labāk ir ēst mājās. Zinu, ka lielākai daļai patīk apmeklēt daž ne dažādas ēstuves. Tomēr atcerieties, ka mājās gatavotais ir vislabākais, jo tajā ir ielikta mīlestība, kas ir ļoti svarīga. Ja gatavošanas laikā skan satviska mūzika, vai tiek skaitīta lūgšana vai mantra, tad šim ēdienam ir vislielākā vērtība, kur nāk klāt vēl Dieva svētība. Lietotojot ikdienā tādu ēdienu, visi ģimenes locekļi būs veseli, harmoniski un laimīgi.

Atnākot uz ēstuvi, mēs nezinām kāds garastāvoklis ir bijis pavāram, kas šo ēdienu ir pagatavojis, kāds noskaņojums ir bijis viņa palīgiem utt. Tāpēc mīļie topošie un esošie vecāki – izvēlieties mīlestības pilno mājas gatavoto ēdienu, lai Jūs vienmēr būtu veseli, harmoniski un laimīgi. Centieties mazāk izmantot uzturā ēdienu, kas uztur sevī radžas vai tamass enerģijas.

Kāpēc ir tik būtiska ķermeņa tīrība? Manuprāt, šeit daudz nav jāskaidro. Mūsu seņči vienmēr runāja: „ Veselā miesā, vesels gars”. Daži šo seņču gudrību pārspīlē, pārlieku rūpējotis par savu ķermeni, lai mūžīgi justos jauns un skaists. Zināms, ka ārējais skaistums nav nekas, salīdzinājumā ar iekšējo skaistumu, kas ir spēcīgāks par ārējo „mirdzumu”. Ķermeņa tīrība nenozīmē, ka uzliekot uz sejas dārgāko kosmētiku esmu tīrs un skaists. Man patika Rami Blekta teiktais vienā seminārā: „Sievete vai vīrietis var izmantot visdārgākos krēmus, lai būtu skaista/s, ja viņam nav stiprs Merkūrs, tad nekādi krēmi nepalīdzēs. :) Vienmēr jāatceras, ka mūsu ķermenis ir tikai čaula, kuru nepārtraukti jāuztur tīru no visa lieka.  Ja cilvēks sāk pārlieku uztraukties par sava ķermeņa mākslīgo skaistumu, tad to jau var nosaukt par sava ķermeņa pielūgšanu, kas vairāk tiek godāts nekā Dievs, Visums, Augstākie spēki (kas, kuram ir pieņemamāks).

Tīrs ūdens ir tas, kas spēj uzturēt mūsu ķermeņa tīrību, līdz ar to arī gara tīrību.  Tīrs ķermenis ir pamatu pamats mūsu veselības kodolam. Tāpēc mīļie topošie un esošie vecāki rūpējaties par sava ķermeņa tīrību. Biežāk apmeklējiet pirtis, ja nav tādas iespējas, tad izmantojiet mūsu daudzdzīvokļu esošās vannas un dušas. Svarīgi, lai Jūs pēc darba dienas beigām atnākot uz mājām ieietu dušā, un dienas rūpes vienkārši noskalotu prom. Iztēlojoeties, ka esiet zem ūdens krituma, ka visu nepatīkami dzirdēto, redzēto un domātu Jūs noskalojat prom un atdodiet Zemes mātei, palūdziet, lai viņa to transformē pēc saviem ieskatiem.

Prāta tīrība – jautāsiet, kas to ietekmē?

Pirmām kārtām, bailes un nervozitāte ir tas, kas dod lielu ietekmi cilvēka enerģiju, attiecīgi pastiprinās Vata doša. Ja cilvēkam rodas šaubas viņš sāk nervozēt par lietām, kas agrāk viņu vispār nav traucējušas. Vēlāk rodas bailes, kas vēl vairāk pastiprina cilvēka nervozitāti. Attiecīgi, ja prāts ir aizņemts ar bailēm un šaubām viņš ne par ko citu nespēj domāt, līdz ar to arī skaidri domāt un redzēt.

Tikpat būtiski cilvēkam ir kontrolēt savas domas un vārdus. Bieži vien tukša mūldēšana tāpat vien, pastiprina Vatas došu. Runājot lieku cilvēks nodara sev pāri pats to neapzinoties. Viņa prāts ir nodarbināts ar pavisam nevajadzīgām lietām, kaut gan tajā pat laikā varētu savu prātu nodarbināt ar kaut ko lietderīgu, piemēram, apgūstot klavierspēli, vai gatavoties kādai labdarības lekcijai.

Nākamais ir skopums un pieķeršanās, kas attiecīgi pastiprina kaphu. Cilvēks, kas ir pārņemts ar to, ar nespēj skadri domāt un saskatīt patiesību. Skopums un pieķeršanās sāk izpausties arī fiziskajā plāksnē.

Ja cilvēks bieži sāk izjust naidu vai dusmas, tad tādā veidā cilvēka ķermenī sāk uzkrāties toksīni un tiek traucēta Pittas doša. Līdz ar to vērts padomāt, kāda iemesla pēc sākam dusmoties, vai izjust naidu pret kādu. Šo emociju iespaidā cilvēks nespēj skaidri redzēt, analizēt un rīkoties.

Ja, mēs katrs spētu ievērot šīs 4 lielos vaļus:

1)      Dienas režīms;

2)      Ēšanas režīms;

3)      Ķermeņa tīrība;

4)      Prāta tīrība.

Mēs būtu veseli, harmoniski un laimīgi cilvēki. Jā, piekrītu tas nav viegli, bet mēs taču varam tiekties uz to.

Lai jaukas, mīlestības pilnas un hamoniskas brīvdienas! :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *