BLOGS

Godži ogas

Pagarina dzīvi, aizsargājot ķermeni no priekšlaicīgas novecošanas savu spēcīgo antioksidantu īpašību iedarbības dēļ
Triljoni ķermeņa šūnu nepārtraukti tiek pakļautas brīvo radikāļu uzbrukumam. Šie kaitīgie faktori ir mums visapkārt un var paātrināt novecošanos, iznīcinot dzīvībai svarīgās ķermeņa šūnas ātrāk, kā tās tiek aizvietotas. Godži ir pazīstamas kā „Ilgdzīvošanas auglis”. Antioksidantu spēks un to polisaharīdu molekulas aizsargā mūs no priekšlaicīgas novecošanas, neitralizējot kaitējumu ko brīvie radikāļi rada visam ķermenim.

2. Sniedz papildus enerģiju un spēku, īpaši kad organisms cīnās ar slimībām

Godži, pēc klasifikācijas ir vienas no adaptogēniem, galvenokārt aziātu izcelsmes, tās paaugstina organisma izturību un pretestību pret kaitīgo iedarbību. Palīdz noņemt nogurumu, īpaši atjaunojot spēkus pēc jebkādas slimības.

3. Liek mums justies un kļūt jaunākiem

Godži var stimulēt caur pituiatru HGH (cilvēka augšanas hormons= Human Growth Hormone) jaunības hormonu. HGH ir milzum daudz labu īpašību, tādas kā: tauku samazināšanās ķermenī, libido palielināšanās un jauneklīgāks izskats.

4. Uztur normālu asinsspiedienu

Gandrīz katrs ceturtais pieaugušais ASV cieš no hipertonijas (augsts asinsspiediens) Latvijā šis skaists arī ir liels http://www.doctus.lv/2012/10/hipertensija-gados-jauniem-cilvekiem. Nekontrolējamā hipertonija var novest pie sirds un asinsvadu saslimšanām un nieru darbības traucējumiem. Hipertoniju dažkārt ir grūti atklāt un tāpēc to sauc par „klusējošo slepkavu”. 1998.gadā veiktā pētījuma rezultāti parādīja, ka paaugstināto asinsspiedienu varēja novērst ar Godži ogās esošo polisaharīdu molekulu iedarbības starpniecību.

5. Samazina vēža saslimšanas risku.

Godži augs – viens no nedaudzajiem uz Zemes, kas satur pretvēža minerālu Ģermāniju. Tā unikālie antioksidanti un polisaharīdi var novērst ģenētiskās mutācijas, kas izraisa vēzi. Daži zinātnieki uzskata, ka Godži var būt īpaši laba piedeva aknu vēža profilaksei, jo stiprina aknu aizsardzību un kancerogēno iedarbību vienlaicīgi. Tas ir ļoti svarīgi, jo aknas ir ļoti svarīgs cilvēka organisma detoksikācijas orgāns.

6. Samazina holesterīnu.

Godži satur beta-sitosterolu, kas parādījis savu aktivitāti holesterīna samazināšanā. Tā antioksidanti novērš holesterola skābju palielināšanos un holesterīna veidošanos artērijās. Godži flavonoīdi palīdz uzturēt artēriju veselību kā arī to vieglu funkcionēšanu.

7. Palīdz normalizēt cukura līmeni asinīs diabēta sākuma posmos pieaugušajiem.

Godži ogas tika lietotas Ķīnā vairāku gadu garumā diabēta ārstēšanai sākuma posmos pieaugušajiem. Novērojumu rezultātā bija konstatēts, ka tā polisaharīdi spējīgi līdzsvarot cukura līmeni asinīs un atbildes reakciju uz insulīnu. Tās satur betīnu, kas ir spējīgs novērst aknu aptaukošanos un asinsvadu bojājumus, kas dažkārt tiek novēroti diabēta slimniekiem.

8. Uzlabo seksuālā stimula reakciju un ārstē ar to saistītos traucējumus

Godži ogas tiek novērtētas kā viens no labākajiem seksualitāti tonizējošiem augu līdzekļiem visā Āzijas medicīnā un tās leģendāras ar savu īpašību sniegt palīdzību „kaisles stimulēšanā”. Pastāv sens Ķīnas ticējums, kas brīdina vīriešus, kuri aizbrauc tālu no sievām un ģimenes: „Tas kurš aizbrauc 1000 kilometru prom no savas ģimenes pavarda, nedrīkst ēst Godži”. Nesenie zinātniskie pētījumi parādīja, ka Godži palielina testosterona koncentrāciju asinīs, ar to pastiprinot gan vīriešu, gan sieviešu libido.

9. Palīdz samazināt svaru.

Kādā no Āzijas zinātniskajiem pētījumiem par aptaukošanos, pacientiem deva Godži ogas no rīta un vakarā. Rezultāti izrādījās pārsteidzoši: lielākā daļa pacientu bija zaudējuši svaru. Citā pētījumā Godži ogu polisaharīdi atklāja savu efektivitāti svara samazināšanā, pie kam tika veicināta arī barības pārveidošana enerģijā nevis taukos.

10. Samazina galvas sāpes un galvas reiboņus

Tradicionālajā Ķīnas medicīnā migrēna un galvas reiboņi bieži tiek attiecināti ar nieru nepietiekamību iņ (dzīvības enerģija) un jaņ (funkcija). Godži – ir viens no augiem, kas visbiežāk tiek izmantots iņ/jaņ līdzsvara atjaunošanā.

11. Mazina bezmiegu un uzlabo miega kvalitāti

Godži tika izmantotas Āzijā ilgu laika periodu bezmiega dabīgā ārstēšanā. Medicīniskajos pētījumos, ko veica vecākās paaudzes cilvēkiem, gandrīz visiem pacientiem pēc rādījumiem uzlabojās miega kvalitāte.

12. Uzlabo acu veselību un redzi

Kopš seniem laikiem Godži ogas ir labi pazīstamas Ķīnā savu īpašību dēļ, kas veicina redzes uzlabošanos. Mūsdienu Ķīnas zinātnieku pētījumi atklāj, ka Godži spēj samazināt redzes adaptācijas laiku vāji apgaismotos apstākļos.

13. Stiprina sirdi.

Godži oga satur cipernu (cyperone) no seskiterpenu virknes, kas labvēlīgi ietekmē sirdsdarbību un asinsspiedienu. Antociāni veicina koronāro artēriju veselību un izturību.

14. Bloķē lipīdu peroksidāciju (viens no sirdsslimību iemesliem).

Holesterols un citi asins lipīdi var kļūt fatāli, kad tie sāk organismā reaģēt un veido peroksidāli skābos lipīdus. To uzkrāšanās asinīs var izraisīt sirds un asinsvadu saslimšanas, sirdslēkmes, aterosklerozi un asisnsizplūdumu galvā. Godži paaugstina viena no asins enzīmiem līmeni asinīs, kurš kavē šo lipīgo lipīdu veidošanos.

15. Uzlabo izturību pret saslimšanām.

Superoksīdi brīvie radikāļi lielā mērā ir vainojami pie cilvēka slimību cēloņiem un to tālākas attīstības. Superoksīdi neitralizējas organismā ar superoksīda dizmutāzes enzīmu (SOD), kas, organismam novecojot, tiek izstrādāts arvien mazāk. Jebkurā vecumā, ikdienas spriedze (stress) var novest pie organisma spējas izstrādāt pietiekamu daudzumu SOD un turēt slimības pa gabalu. Ir pierādīts, ka Godži lietošana var par 40% palielināt šā tik ļoti svarīgā enzīma (SOD) izstādi.

16. Uzlabo imūnsistēmas reakciju (Šūnas-Т, IL-2, IgA un IgG).

Imūnsistēmu mēs varētu nosaukt par mūsu organisma „bruņotajiem spēkiem”. Pētījumi, kas tika veikti pirms 40 gadiem, parādīja, ka Godži spēj regulēt imunitāti savedot kārtībā daudzas svarīgas organisma aizsargfunkcijas. Godži ogās esošie polisaharīdi stimulē un līdzsvaro dažāda veida imūno šūnu darbību, ieskaitot T šūnas, NK šūnas, lizocīmus, alfa audzēju nekrozes faktoru un imūnglobulīnu IgG un IgA.

17. Atjaunošanās pēc vēža saslimšanām (veicina veselu šūnu augšanu)

Pacientiem, medikamentozi ārstējot vēzi izmantojot Godži, atbildes reakcija bija par 25% augstāka, kā vienkārša medikamentoza ārstēšana. Tādi pacienti, ar jau ilgu vēža slimību, piedzīvoja brīnumainu regresu ļaundabīgas melanomas, nieru šūnu karceomas, kolorektālās karceomas, plaušu vēža, nazofariengālās karcinomas un ļaundabīgā hidrotoraksa attīstībā. Remisijas periods, pacientiem, kas ārstējas lietojot Godži, ilgst krietni ilgāk kā tiem, kas Godži nelietoja.

18. Atjauno un restaurē DNS (profilakse mutācijai, kas var izsaukt vēzi).

DNS – svarīgākā mūsu ķermeņa ķīmiskā konstrukcija. Tajā glabājas visas pazīmes, ko mēs mantojam no senčiem, nodrošinot, pēc vajadzības, precīzu un veselu miljardiem mūsu organisma šūnu dublēšanu. Ķīmisku, apkārtējās vides piesārņotu un ar brīviem radikāļiem pilnu produktu lietošana var radīt kaitējumu mūsu DNS. Tas, savukārt, var novest pie ģenētiskās mutācijas, vēža un pat nāves. Godži saturošie betaīni un polisaharīdu molekulas ir spējīgi restaurēt un atjaunot DNS bojājumus.

19. Kavē audzēju attīstību.

Interleikuīns-2 (IL-2) – ir svarīgākais citokīns (šūnu proteīns), kas izsauc atbildes reakciju pret dažādu vēža veidu saslimšanām. Pētījumos, kas tika veikti Ķīnā, Godži esošie polisaharīdi nodemonstrēja spēju uzlabot IL-2 izstrādi. ASV IL-2 tika pētīts kā imunitātes paaugstināšanas faktors jau kopš 1983.gada izmantojot to pie vairākiem vēža saslimšanas veidiem un inficēšanās ar AIDS. Godži ogām piemīt arī spēja izsaukt audzēja šūnu atmiršanu pateicoties to radītam apoptozes procesam, kas kontrolē šūnu sagraušanu un atjaunošanu.

20. Samazina ķīmijterapijas un radiācijas toksisko efektu.

Viens pētījuma parādīja, ka Godži lietošana ikdienā pastiprina apstarošanas efektu cīņā ar plaušu vēzi, kas ļāva to pielietot mazākās devas. Citi pētījumi liecina, ka Godži spēj pasargāt no ķīmijterapijas un radiācijas blakusefektiem.

21. Stiprina asinis stimulējot sarkano un balto, asinsķermenīšu kā arī trombocītu izstrādi,. Ārstē galvas smadzeņu darbības traucējumus.

Godži ogas visā pasaulē ir pazīstamas kā asins uzlabojošs un atjaunojošs līdzeklis. Kāda pētījuma laikā, Godži ogas veicināja to, ka asins stāvoklis veciem cilvēkiem kļuva ievērojami labāks un atjaunotāks. Citā pētījumā, Godži flavonoīdi bija kā sarkano asinsķermenīšu aizstāvji pret brīvo radikāļu iedarbību. Godži tika izmatotas pavisam nesenos klīniskajos pētījumos galvas smadzeņu funkcijas traucējumu ārstēšanā (samazināta sarkano asinsķermenīšu, balto asinsķermenīšu un trombocītu skaita izstrāde).

22. Atvieglo limfocītu uzskaiti

Limfocīti – tā ir jebkura balto asinsķermenīšu grupa, kurai ir svarīga loma organisma imūnsistēmas adaptējamajā daļā. Imūnsistēmas adaptējamā daļa organizē aizsardzību pēc tā, kā iebrūkošie ķermeņi iekļūst kopējā organisma aizsardzībā. Godži palielina limfocītu skaitu un veicina to aktivizāciju, kad organisms pakļauts uzbrukumam.

23. Aktivizē pretiekaisuma enzīmus

Intensīvi zinātniskie pētījumi, kas tika veikti pēdējo 20 gadu laikā, liecina, par to, ka hronisku un akūtu iekaisumu procesu gadījumos, superoksīdie radikāļi veidojas apstākļos, kas pārsniedz organisma enzīmu sistēmas SOD iespējas to likvidēšanai. Godži ogām piemīt spēja atjaunot enzīmu sistēmu SOA, kas ir tik ļoti svarīga, pateicoties to pretiekaisuma iedarbībai.

24. Uztur veselu aknu darbību (detoksificē).

Godži satur galaktolipīdu, kurš atklāja savas spējas aizsargāt aknu šūnas pat no augsti hlorētiem ogļūdeņražiem.

25. Līdz minimumam samazina menopauzes simptomus.

Tradicionālajā Ķīnas medicīnā daudzus menopauzes simptomus saista ar aknu darbības iņ traucējumiem. Ļoti ilgā laika periodā Godži tiek uzskatītas par iņ tonizējošo līdzekli, kas izvēlēts, galvenokārt, lai atjaunotu hormonālo līdzsvaru.

26. Uzlabo apaugļošanos

Godži augļus ilgstoši izmantoja Āzijas mediķi, ārstējot kā sieviešu tā arī vīriešu neauglību. Godži tiek slavētas arī pateicoties savām neatkārtojamām spējām, atjaunot sievietēm jaņ (reprodukcijas būtība). Kas attiecas uz vīriešiem, tad Godži esošie polisaharīdi parādīja, ka tie nostiprina spermas šūnas, un darbojas kā spēcīgs inhibitors stresa rezultātā radītai struktūras degradācijas un testikulāro šūnu atmiršanai.

27. Stiprina jūsu muskuļus un kaulus.

Godži veicina HGH (cilvēka augšanas hormons) sekrēciju, kas atbild par daudzu svarīgu funkciju saglabāšanu, atjaunošanu un attīstīšanu. Tas ietver arī gludās muskuļu masas izstrādi un kalcija ievadīšanu kaulu un zobu audos.

28. Uztur normālu nieru darbību.

Tradicionālajā Ķīnas medicīnā nieres ir vissvarīgākais orgāns starp dzīvībai svarīgiem orgāniem. Tiek uzskatīts, ka nieres pārvalda smadzenes un citus orgānus. Korekta nieru darbība tiek uzskatīta par izdzīvošanai svarīgāko. Godži ir ieguvušas supertonizējoša līdzekļa slavu, kas iedarbojas gan uz iņ gan uz jaņ.

29. Uzlabo atmiņu.

Godži – senākais „galvas smadzenes tonizējošais” līdzeklis Āzijā. Ogas satur betaīnu, kas pārvēršanas kolīnā, vielā, kas uzlabo atmiņu.

30. Palīdz sausa un hroniska klepus gadījumā

Ķīnas zālīšu pazinēji izmanto Godži ogas bez piemaisījumiem vai arī kopā ar citām zālītēm, klepus un saaukstēšanās simptomu mazināšanai.

31. Novērš trauksmes sajūtu un stresu

Kā adaptogēns Godži palīdz organismam adaptēties un pārvarēt stresu. Nodrošina nepieciešamās enerģijas rezerves paškontroles uzturēšanai pie jebkādām grūtībām.

32. Uzlabo novājinātu gremošanu

Jau ilga laika periodā Godži tiek izmantotas atrofiskā gastrīta ārstēšanā, vājuma, ko rada samazināta kuņģa šūnu darbība. Godži ogas ir viegli sagremojas, īpaši, ja tiek uzņemtas augstas bioloģiskās pieejamības sulas veidā.

33. Palielina prieku un sniedz mirdzumu dvēselei

Runā, ka pastāvīga Godži lietošana rada priecīgu noskaņojumu. Ne bez iemesla Āzijā Godži ir zināma kā „laimes oga”.

Avots: http://www.casmara.su/index.php/3/16/30.html?path=catalog/3/16/30

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *