BLOGS

Četru riņķu teorija

Pirms vairākiem gadiem bija iespēja klausīties vienu labu semināru, kas atstāja uz manis lielu iespaidu. David Sedaris, kurš ir gan rakstnieks, satīriķis un lektors, izstāstīja par četru riņķu principu.  Starp citu, iesaku palasīt viņa grāmatas. Viņš minēja, ka jauni uzņēmēji bieži vien pieļauj rupjas kļūdas, jo nepārzina šo principu, tikai gadiem ejot nonāk pie šī principa caur savu rūgto pieredzi. Reti, kurš šo četru degļu principu uzķer uzreiz.

Katrs cilvēks grib savu dzīvi nodzīvot harmoniski, bet ne visiem tas izdodas. Katrs indivīds izvēlas savu riņķu principu. Domāju, ka ikviens veikalā ir redzējis plītis ar diviem riņķiem vai četriem. Divus riņķus parasti izvēlās lielākā daļa cilvēku. Savukārt, četru riņķu principu izvēlās tie, kuri vēlas uzņemties lielāku atbildību nekā citi.

Zināms, ka katrai ierīcei, ko var iegādāties veikalā līdzi tiek dota instrukcija. Ir cilvēki, kas ņem vērā dotās instrukcijas, bet ir tādi, kuri paļaujas uz sevi, instrukcijai sāk pievērsties tikai tad, kad ir nonācis bezizejā. Tieši tāpat ir ar jaunajiem uzņēmējiem, tik ļoti aizsviļās par savu ideju, ka ir uz visiem 100% pagriezis savu biznesa riņķi, bet pārējiem plīts riņķiem nepievērš uzmanību. Attiecīgi, deglis, kas atbild par veselību, attiecībām un garīgumu ir gandrīz uz izdzišanas robežas. Katra cilvēka pienākums ir uzņemties atbildību par sevi un kontrolēt, lai visi šie četri riņķi būtu vienlīdz spēcīgi. Tas nav viegli, bet ir iespējams, viss ir atkarīgs cik saprātīgi mēs spējam kontrolēt savu enerģiju, vai pirms plīts ieslēgšanas esam iepazinušies ar instrukciju, lai saprastu kāda mērķa labad mēs gribam ieslēgt savu plīti.

Lai izdodas!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *