Badošanās vai gavēnis
Sestdienās ir labvēlīgi badoties jeb gavēt. Šodien man ir sulu gavēnis. Patiesībā pirms uzsākt gavēšanu, nepieciešams noskaidrot savu konstitūcijas tipu. Ne visi cilvēki var sēdēt uz ābolu sulas, tādā veidā var tikai nodarīt ļaunumu savai veselībai. Gavēņa laikā obligāti jāseko līdzi savam fiziskajam spēkam un izturībai. Ja tā samazinās un pašsajūta pasliktinās, tad badošanos labāk pārtraukt.
Vata došai gavēņa laikā ir labi izmantot vīnogu sulu, pitta – granātābolu, bet kaphai – ābolu sulu. Obligāti sulu jāatšķaida ar ūdeni un jādzer 1,5 litrs dienā.
Ja ir vēlme badoties tikai uz ūdens, tad jābūt uzmanīgiem. Vata došas pārstāvjiem nav ieteicams gavēt vairākas dienas pēc kārtas, jo tādā veidā var došu izsist no līdzsvara. Viena gavēšanas diena ir ideāli, ja ir tieksme uz varoņdarbiem, tad vairāk par trim dienām – neiesaku. Kā jau iepriekš minēju, tad jāskatās individuāli, obligāti jāseko līdzi savai pašsajūtai. Ja gavēšanas laikā esiet konstatējuši bailes, nervozitāte, nemiers, vājums – pārtrauciet gavēšanu.
Pitta doša var bez sirdsapziņas pārmetumiem gavēt 3 dienas. Ja badošanās laikā sākat dusmoties, ir galvas reiboņi, parādās naida sajūta – uzreiz pārtrauciet savu gavēni.
Tikai kapha doša ir tā, kas var badoties vairāku dienu garumā. Gavēņa laikā izjūt vieglumu, skaidrību un vieglāk uztver informāciju. Kaphas badošanās laikā it kā pamostas no lielā miega.
Patiesībā gavēnis vienu reizi nedēļā nāks katram par labu, jo tas ļauj atpūsties gremošanas sistēmai. Ja sirgstat no artrīta, drudža vai moka aizcietējumi, tad iesaku gavēt vienu reizi nedēļā. Tiem, kuriem nav veselību problēmu, to dara profilakses pēc.
Veiksmīgu dienu,
Inga.