BLOGS

Ārstniecības augi ziedu mēnesī

Daži man pa kluso jautā, ko var lasīt jūnijā, bet kā parasti savas aizņemtības dēļ netieku pie rakstīšanas.
Patiesībā, neko dižu neesiet nokavējuši, jo kā jau no tautasdziesmām zināms, tad visa laba Jāņu zāle, ko var saplūkt Jāņa vakarā. Mazotnē tiku mācīta, ka enerģētiski spēcīgāki augi ir trīs dienas pirms un pēc Saulgriežiem. Tāpēc pēdējais laiks turpināt papildināt veselības aptieciņu no Mammas Dabas. 😊 Nu, ko ķeramies klāt sarakstam!
Atceramies, kad ievācam kādu augu, ar to ir jārunā, jāatvainojas par noplūkšanu un jāpateicas par doto tā enerģija un aizsardzība. Parasti tiek izteikti tādi vārdi: “No Zemes zāle, no Dieva zāles, plūcu šo zāli ārstniecībai un dziedināšanai!” Klāt visam, kad ejiet pļavā vai mežā kaut ko ievākt, vienmēr atstājiet kaut ko ēdamu tās vietas garam (maizīti, sieru utt.). Tā būs sava veida pateicība tai vietai, no kuras tiek paņemts kaut kas.
🍀Atceramies zelta likumu, ka, pirms ko ņemt, sākumā iedot no sevis. Ja cilvēks neko nedot vietā, tad paņemtais viņam svētību nenesīs. Kā arī kategoriski aizliegts lasīt augus sliktā garastāvoklī, piedevām, ja sievietei ir ieslēdzies cikla zvaniņš, tad arī jāpārceļ šī nodarbe. Ir arī savas lūgšanas, bet tās es paturēšu pie sevis, pietiks ar to, ka nezinātāji izteiks augstāk rakstītos vārdus. 😉
Pirms es ķeros konkrētiem augiem, tad gribu vērst uzmanību, ka jūnijs ir ziedu mēnesis, vismaz mūsu senči to tā dēvēja. Tad šajā skaistajā mēnesī var ievākt visu ziedošo koku un augu ziedus. Jūnijā var droši ievākt:
Vilkābeles ziedus,
Pīlādža ziedus,
Ceriņu,
Jasmīnu,
Bērza lapas,
Lielo nātri,
Brūklenājus,
Māllēpeņu lapas,
Ceļmallapas,
Jāņogu un upeņu ziedus,
Miltenājus,
Ganu plikstiņus,
Purva vaivariņus,
Tīruma kosu,
Melno bērza piepi,
Ārstniecības āmoliņš,
Meža zemenes,
Dzelzenes,
Āboliņš,
Ugunspuķe,
Zemteka,
Virza,
Raskrēsliņš,
Vīgrieze,
Kreimene jeb mājpuķīte,
Retējs,
Pelašķis,
Laimiņš.
Lai visiem mierīgs prāts, lai Svētīgi Saulgrieži, lai Vienots Spēks Gaismai!
💚🙏🍀
Pateicībā un Mīlestībā
Inga 🕉🙏🏻💚

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *